Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
Galerie a muzea


Dom Tkacza

google maps

Kontakt: Bielsko-Biała, ul. Sobieskiego 51, Tel.: 033 811 71 76, www. muzeum.bielsko.pl

Dům Tkalce v Bielsku-Bialej se nachází na ulici Sobieskiego na horním předměstí v dřevěné budově s roubenou konstrukcí. Budova je unikátním příkladem architektury řemesla XVIII. století, která byla zničena při požárech v r. 1808 a 1836. Až do začátku XX. století byl v této budově dům a dílna soukenictví. Není známo více informací o majitelích domu, pravděpodobně to byly rodiny: Bartke (XVIII. stol.) i Bathelt (XIX. stol.). Od roku 1873 byl majitelem domu Karl Nowak a po jeho smrti vdova Marie. Na začátku XX. stol. se zde nacházela ševcovská dílna Antoniego Polończyka, existující do druhé světové války a v poválečném období plnil funkci normálního činžovního domu. V roce 1974 ho syn Antoniego, Wiktor Polończyk daroval státu pro muzejní účely.

 

Galeria Bielska BWA

google maps

Kontakt: ul. 3 Maja 11, Tel.: +48 33 812 58 61, info@galeriabielska.pl., www.galeriabielska.pl

Bielska Galerie BWA, je městská galerie na podporu nejzajímavějších fenoménů současného umění - od malířství k fotografii, performanci, instalaci a umění nových médií. Představuje výstavy, festivaly a akce na veřejných prostranstvích. Provozuje nakladatelství vzdělávací a dokumentární, shromažďuje umělecké sbírky.

 

Galeria Fotografii B&B

google maps

Kontakt: Bielsko-Biała, ul. Drobniewicza 26, Tel.: +33 812 50 86, baturo@baturo.art.pl, www.baturo.art.pl

Galerie existuje od roku 1992 a pořádá jedenáct až dvanáct výstav ročně. Je provozována Inez a Andřejem Baturovými. Vernisáže se konají každý první pátek v měsíci v 18.00 hod. Galerie také pořádá setkání (zdarma) amatérů fotografie s členy svazu polských uměleckých fotografů, kteří poskytují poradenství v oblasti vědy a techniky fotografování.

 

Muzeum Techniki i Włókiennictwa

google maps

Kontakt: Bielsko-Biała, pl. Żwirki i Wigury 8, Tel.: 033 812 23 67, www.muzeum.bielsko.pl

Muzeum techniky a textilií funguje od 1.ledna roku 1979. Vzniklo jako pobočka tehdejšího okresního muzea v Bielsku-Białej s cílem zdokumentování bohatých tradic místního centra vlnařského průmyslu prostřednictvím shromažďování strojů, zařízení a dokumentaci, jež se týkají této oblasti výroby. Krom toho muzeum shromažďuje a zpřístupňuje exponáty, vztahující se k dalším odvětvím průmyslu a techniky, jako jsou hasičství, tiskařství, kovoprůmysl a průmysl strojírenský. Muzeum zaujímá část budov bývalé továrny na výrobu tkanin rodiny Büttnerů, jedné z největších textilních továren starého Bielska.

 

Willa Juliana Fałata

google maps

Kontakt: Bystra, ul. Juliana Fałata 34, Tel.: 033 817 13 61, www.julian-falat.bystra.pl

Pobočka muzea v Bielsku-Białej, umístěná v historické vile umělce populárně nazývané"Fałatówką", je muzeem biografickým a uměleckým. Do tohoto domu se umělec nastěhoval v roce 1910, po odstoupení z funkce ředitele Krakovské ASP (Akademie výtvarných umění). Výstava se nachází v osmi místnostech, v přízemí a v prvním patře budovy. Je složena z obrazů, olejů a akvarelů, jakož i dokumentů a fotografií, vztahujících se k životu a práci jednoho z největších polských malířů. V přízemí jsou prezentovány časné olejomalby, které vznikly pod vlivem mnichovské akademie, první akvarely a mnoho autoportrétů, portréty rodiny a přátel. Zde jsou akvarely zobrazující městské krajiny, které jsou svědectvím o cestování umělce. Jsou na nich vyobrazeny Toruň, Leoben, nádherná panorama Krakova z roku 1896, a také malé skicy.

 

Galerie Výtvarného centra Chagall

google maps

Národní dům v Brušperku, Nám. J. A. Komenského 9, Brušperk, www.chagall.cz

Výtvarné centrum Chagall, které zahájilo činnost 10. září 1990, patří k nejstarším soukromým galeriím v Ostravě. Ve svých osmi galeriích v Ostravě, Karviné, Brušperku a Čeladné prezentuje díla předních českých a zahraničních autorů.

 

 

Památník Vojtěcha Martínka

google maps

Brušperk Nám. J. A. Komenského 9

www.brusperk-mesto.cz

Stálá expozice o životě a díle významného brušperského rodáka. Dr.Vojtěch Martínek byl pedagog, spisovatel, literární kritik a významný představitel kulturního života na Ostravsku. Součástí památníku je také expozice věnována dalším významným rodákům: hudebnímu skladateli Jožku Matějovi, učiteli a hudebnímu skladateli Františku Palkovskému, výtvarnému umělci Bohumilu Fialovi, režisérovi a dramatikovi Vilému Vitekrovi, dirigentu Vladimíru Matějovi, herci Adolfu Králi a Vladimíru Petrovskému. Pro širokou veřejnost je také zpřístupněna obrazová galerie.

 

Památník Josefa Kaluse

google maps

Čeladná 24

www.celadna.cz/obcan/pamatnik-josefa-kaluse.html

Muzeum, památník. Stálá vlastivědná výstava Údolím Čeladné a stálá miniexpozice - vzpomínka na Josefa Kaluse, který zde v letech 1889 až 1908 působil jako učitel a básník, jehož v Čeladné navštěvovaly známé kulturní osobnosti, až z Brna a Prahy. Souběžně zde probíhájí různé výstavy. Je možno zde nalézt stálou výstavu o přírodě a historii obce, o životě a díle Josefa Kaluse a v neposlední řadě také sezonní výstavy současných umělců, řemeslníků, sběratelů i jiné. Milovníci umění přijíždějí i opakovaně, protože výstavy se během sezóny obměňují, navíc mnohé z nich jsou prodejní.

 

Antikvariát a Galerie v ,,modrém?

google maps

Frýdek-Místek, Náměstí svobody 26

www.knihy-fm.cz

V prodejně je stále zhruba 10 000 titulů a denně vykupujeme desítky dalších knih.

V antikvariátě je zároveň galerie, která čítá přes 50 originálů a asi 150 dalších grafických listů.

 

Areál Na mlýně ? Muzeum Kozlovice

google maps

Kozlovice 130

www.namlyne.cz

Areál Na mlýně, který je vystavěn kolem budovy vodního mlýna, vzpomínaného již v roce 1581, nabízí nejen pohoštění krajovými specialitami, stylové ubytování a projížďky kočárem, ale i pohled do vesnického života v minulosti. Lidová architektura staveb, jejich interiéry vybavené originálními předměty užívanými v minulosti v zemědělství i při práci řemeslníků, navozují neopakovatelnou atmosféru. Součástí areálu Na mlýně je rovněž část zvaná Kozlovický skanzen. Jde o soubor několika napodobenin malebných historických dřevěných staveb se sbírkami lidových řemeslných náčiní.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Další > Konec >>

Page 1 of 4
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)