Partneři

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Vojkovice

google maps

www.vojkovice.eu

GPS: 49°37'21.377"N, 18°27'59.024"E

 

Obec Vojkovice se rozkládá na cestě z Dobré, dál směrem na Polskou republiku, v mírně zvlněné krajině podél mezinárodní silnice. Vojkovice vznikly někdy kolem roku 1500, ačkoliv se prvně připomíná až počátkem sedmdesátých let šestnáctého století. Původně patřila Tlukům z Tošanovic, ale roku 1520 už je jmenována jako součást frýdeckého panství. Název Vojkovice pochází pravděpodobně od Vojtěcha, neznámého člověka, který ves zřejmě založil.

Jako všechny dědiny v okolí byly Vojkovice obcí tkalců. Kromě zemědělství a tkaní si přivydělávali vytahováním kupeckých povozů jedoucích po silnici do Těšína nebo do Frýdku, které tlačili za nemalou úplatu do obou strání, kudy cesta vedla, protože Vojkovice leží v dolině na soutoku tří říček - Lučiny, Holčiny a Račoku.

 

Zajímavosti:

- Kaple Navštívení Panny Marie

- Kaple ? zvonička

- Kříž

 

Volný čas:

- Fotbalové hřiště

- Tenisové kurty

- Sportovní střelnice

- Značené turistické i cyklostezky

 

Tip:

Obcí Vojkovice prochází trasa 6005, která má celkem 45km a souběžně s ní je značená cyklotrasa Radegast cyklotrack, která ukazuje krásu Pobeskydí. Z Vojkovic je možno se po této trase dostat do Dobratic a Vyšních Lhot, kde se pak napojuje na trasu 46 na Český Těšín nebo Frýdlant nad Ostravicí. V druhém směru vede trasa 6005 na Žermanickou přehradu.

 
© Region Beskydy, všechna práva vyhrazena
vytvořeno eABM s.r.o.
  • Čeština (Česká republika)
  • English (United Kingdom)
  • Deutsch (DE-CH-AT)
  • Polish (Poland)